فایل ورد مقاله برآورد خشکسالي کشاورزي حوضه آبريس درياچه اروميه با تاکيد بر داده هاي ماهواره اي و شاخص وضعيت دمايي

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله برآورد خشکسالي کشاورزي حوضه آبريس درياچه اروميه با تاکيد بر داده هاي ماهواره اي و شاخص وضعيت دمايي دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله برآورد خشکسالي کشاورزي حوضه آبريس درياچه اروميه با تاکيد بر داده هاي ماهواره اي و شاخص وضعيت دمايي  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله برآورد خشکسالي کشاورزي حوضه آبريس درياچه اروميه با تاکيد بر داده هاي ماهواره اي و شاخص وضعيت دمايي،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله برآورد خشکسالي کشاورزي حوضه آبريس درياچه اروميه با تاکيد بر داده هاي ماهواره اي و شاخص وضعيت دمايي :


محل انتشار: دومین کنفرانس بین المللی مدلسازی گیاه، آب، خاک و هوا
تعداد صفحات:10
نویسنده(ها):
علی رضائی – کارشناسی ارشد، سنجش از دور و GIS، دانشگاه تبریز، ایران
مجتبی فریدپور – کارشناسی ارشد، اقلیم شناسی، دانشگاه تبریس، ایران
عزیز سوالی – دانشجوی کارشناسی ارشد، اقلیم شناسی، دانشگاه تبریس، ایران

چکیده:
در این پژوهش، سع در برآورد خشکسالی کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه با استفاده از دانش سنجش از دور بین سالهای 2000 تا 2012 می باشد. داده های بکار رفته، تصاویر حرارتی سنجنده MODIS ماهواره Terra برای اول ما می می باشد. مدل مورد استفاده شاخص وضعیت دمایی (TCI) بوده و جهت محاسبه آن از دمای درخشایی حاصل از باند 31 استفاده گردید. کلیه محاسبات جهت اجرای این شاخص، توسط نرم افزار ERDAS IMAGING9.3 انجام شد و نقشه های خشکسالی از سال 2000 تا 2011 برای این شاخص به دست آمد. با توجه به نتایج، سالهای 2005، 2007، 2009 و 2011 به ترتیب بیشترین مقدار خشکسالی را دارا می باشند و در بقیه سال ها خشکسالی چشمگیری رخ نداده است. همچنین در تمامی سال ها، در نیمه شمالی اطراف دریاچه ارومیه خشکسالی های شدیدی اتفاق افتاده است. نتایج بیانگر این می باشد که دانش سنجش از دور و دقت در پردازش تصاویر ماهواره ای می تواند پراکندگی و نبود ایستگاه های اقلیمی را جبران کند و خشکسالی را با دقت بیشتر محاسبه نمود.

توضیحات بیشتر