فایل ورد مقاله بررسي اثر اقدامات آبخيزداري بر کاهش سيل با استفاده از مدل HEC-HMS (مطالعه موردي: حوزه آبخيز طزرجان)

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي اثر اقدامات آبخيزداري بر کاهش سيل با استفاده از مدل HEC-HMS (مطالعه موردي: حوزه آبخيز طزرجان) دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي اثر اقدامات آبخيزداري بر کاهش سيل با استفاده از مدل HEC-HMS (مطالعه موردي: حوزه آبخيز طزرجان)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي اثر اقدامات آبخيزداري بر کاهش سيل با استفاده از مدل HEC-HMS (مطالعه موردي: حوزه آبخيز طزرجان)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي اثر اقدامات آبخيزداري بر کاهش سيل با استفاده از مدل HEC-HMS (مطالعه موردي: حوزه آبخيز طزرجان) :


محل انتشار: دومین کنفرانس بین المللی مدلسازی گیاه، آب، خاک و هوا
تعداد صفحات:14
نویسنده(ها):
نجمه دهقانی فیروزآبادی – دانش آموخته کارشناسی ارشد آبخیزداری، دانشگاه آزاد اسلامی واحدمیبد، یزد، ایران
علی اکبر جمالی – استادیار گروه آبخیزداری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد، یزد، ایران
محمد حسن زاده نفوتی – استادیار گروه آبخیزداری، دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد، یزد، ایران

چکیده:
ارزیابی کمی پروژه های آبخیزداری به منظور تجزیه و تحلیل اثرات آنها و تصمیم گیری صحیح در اجرای بهینه این گونه طرحها، ضروری می باشد. این تحقیق به بررسی تأثیر اقدامات آبخیزداری بر سیل خیزی در حوزه آبخیز طزرجان با استفاده از مدل HEC-HMS پرداخته است. جهت تعیین تأثیر اقدامات مکانیکی و بیولوژیک، زمان تمرکز و شماره منحنی در شرایط بعد از اجرای اقدامات محاسبه و با اعمال تغییرات در ورودی های مدل اقدام به شبیه سازی رفتار سیلاب گردید. مدل با داده های مشاهداتی، واسنجی و اعتباریابی گردید و هیدروگراف سیل با دوره بازگشتهای 2 تا 1000 ساله در وضعیت قبل و بعد از احداث عملیات شبیه سازی و مقادیر دبی اوج برای هر دو وضعیت محاسبه گردید. بر اساس نتایج شبیه سازی، تأثیر تلفیق اقدامات مکانیکی و بیولوژیک بر دبی اوج به طور متوسط 7/19 7 درصد بوده و از طرفی با افزایش دوره بازگشت سیلاب، تأثیر سازه ها بر کاهش دبی اوج کاهش یافته است. تلفیق اقدامات بیولوژیک و مکانیکی بیشترین تاثیر را روی کاهش دبی اوج داشته است.

توضیحات بیشتر