فایل ورد مقاله بررسي ويژگيهاي زمين شناسي مهندسي خط 2 مترو تبريز با نگرشي ويژه به پيش بيني مشکلات حفاري مکانيزه

لینک دانلود

 فایل ورد مقاله بررسي ويژگيهاي زمين شناسي مهندسي خط 2 مترو تبريز با نگرشي ويژه به پيش بيني مشکلات حفاري مکانيزه دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد مقاله بررسي ويژگيهاي زمين شناسي مهندسي خط 2 مترو تبريز با نگرشي ويژه به پيش بيني مشکلات حفاري مکانيزه  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد مقاله بررسي ويژگيهاي زمين شناسي مهندسي خط 2 مترو تبريز با نگرشي ويژه به پيش بيني مشکلات حفاري مکانيزه،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد مقاله بررسي ويژگيهاي زمين شناسي مهندسي خط 2 مترو تبريز با نگرشي ويژه به پيش بيني مشکلات حفاري مکانيزه :


محل انتشار: سومین کنفرانس بین المللی پیشرفتهای اخیر در مهندسی راه آهن
تعداد صفحات:10
نویسنده(ها):
رسول آفتابی – دانشجوی کارشناسی ارشد زمین شناسی مهندسی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر
فیروز برادر رضی زاده – عضو هیئت علمی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهر
ابراهیم اصغری کلجاهی – استادیار دانشگاه تبریز

چکیده:
امروزه با توسعه شهرها و افزایش روز افزون جمعیت، رویکرد استفاده از سیستم مترو در جهان رو به گسترش است. مزایای فراوان این سامانه، سرعت قابل قبول، دقت، امنیت، صرفه جویی در مصرف انرژی و ;. می باشد. روشهای اجرا و راه اندازی سیستم مترو در تمام زمینه ها به سرعت در حال توسعه و پیشرفت می باشد. با توجه به محدودیت های فراوان حفاری تونل در محیطهای شهری، استفاده از روش مکانیزه حفاری تونل اجتناب ناپذیر می باشد. یکی از مسائلی که حفاری تونل مترو با آن مواجه است ضرورت اجرای سریع، ایمن و بدون توقف پروژه می باشد. بنابراین انجام مطالعات دقیق زمین شناسی، ژئوتکنینک و سایر مطالعات پایه قبل از طراحی و اجرای تونل ضرورتی انکار ناپذیر است. با توجه به شرایط متنوع زمین شناسی و قابلیت انعطاف محدود ماشین حفاری، معمولا مقابله با برخی از مشکلات در حفاری مکانیزه ناگزیر بوده و ضرورت آمادگی برای رویارویی با آنها بسیار مهم است. خط 2 مترو تبریز به طول تقریبی 22 کیلومتر و با روند عمومی ضرقی- غربی، در تمام طول مسیر خود به صورت مکانیزه و با دو دستگاه ماشین حفار تونل به قطر خارجی 950 متر حفاری می شود. جنس زمین در مسیر تونل ویژگی های مهندسی متنوعی بوده و عمدتا ماهیت آبرفتی دارد که البته در برخی قسمتهای شرقی به لایه های مارن، سیلتستون و رس سنگ نیز برخورد می نماید. مطالعه خصوصیات زمین شناسی مهندسی مسیر تونل بر اساس اطلاعات گمانه های اکتشافی و آزمایشهای صحرایی و آزمایشگاهی و تلفیق این نتایج با وضعیت زمین شناسی عمومی تبریز می باشد. هدف پژوهش ارائه پیش آگاهی های لازم از وجود مخاطرات مختلف از دیدگاه زمین شناسی مهندسی و شیوه مقابله با آنها می باشد.

توضیحات بیشتر